Pabėgimo kambarių trivia

 

Pabėgimo kambarių rinka stipresnė nei niekad anksčiau, nors ši pramoga gyvuoja tik truputį daugiau nei dešimtmetį. Paslapčių kambarys siūlo įtraukiantį ir nepamirštamą nuotykį jums ir jūsų draugų kompanijai. Spręsite neįprastus galvosūkius, įminsite painias mįsles, atliksite suktas užduotis, jungsite tarpusavio užuominas, kol galiausiai priartėsite prie pergalės – išėjimo ar finalinio žaidimo elemento. Kodėl jūs vis dar sėdite ant sofos? Tai be galo smagu ir šiuolaikiška… O kad jus dar labiau sudominti, pateikiame įdomiausius faktus, gandus, stereotipus apie escape room’us.

·         Vienas ilgiausių pabėgimo kambarių yra Atėnuose, Graikijoje, ir vadinasi “Paradokso projektas”. Jo trukmė apytiksliai 3 valandos. Tuo tarpu vienas trumpiausių šios pramogos variantų pasitaiko Helovyno šventės metu Konektikuto valstijoje, JAV, kuomet mobilus ant ratų galvosūkių kambarys važinėja po miestus ir siūlo 5 minučių pramogą.

·         Populiariausios pasaulyje pabėgimo žaidimų temos – surasti priešnuodį nuo zombių ligos, pergudrauti apsauginį ir pabėgti iš kalėjimo arba įvykdyti apiplėšimą ir pabėgti iš nusikaltimo vietos nesugautiems. Visgi dažniausiai pabėgimo kambariai visai neturi temos ir tiesiog jų turinys kupinas gudrybių, spąstų.

·         Pigiausias apsilankymas užduočių kambaryje užfiksuotas Indijoje. Komandai pramoga tekainavo 4 eurus. Sunku vertinti, ar buvo labai “kokybiška”… 🙂

·         Dažnai galvojama, kad šis užsiėmimas skirtas mažiems vaikams, tačiau tai netiesa. Pabėgimai tikrai netradiciniai ir komplikuoti, svarbu nenusivilti net jei galvojate, jog per daug užuominų prireikė ar nepasprukote laiku. Įprastai bet kokio amžiaus žmogus gali drąsiai išmėginti bet kurį galvosūkių kambarį. Kaip tik jaunesniems žaidėjams – vaikams ir paaugliams – taikomi (amžiaus) apribojimai ir surasti pramogą jiems gali būti keblu.

·         Nors japonai buvo pirmieji kurie 2007 metais pristatė realaus pabėgimo žaidimo koncepciją pasauliui, Europa lyderiauja pagal užduočių kambarių kiekį. Pastarajame kontinente yra trigubai daugiau pabėgimo kambarių nei visoje Azijoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose. :O

·         Įvairios kompanijos savo komandos formavimą atlieka pabėgimo kambariuose. Žmogiškųjų išteklių specialistai žino, kad nėra tiek daug būdų patikrinti savo kolektyvų darbo efektyvumą ir kitus sugebėjimus nei darbo vieta. Pabėgimo kambaryje dirbant dėl bendro tikslo susiformuoja artimesnis ryšys, o po žaidimo tikrai bus ką aptarti. Galbūt ir įmonės darbas sąlyginai pagerės. Verta pabandyti!

·         Galvojama, kad visos pabėgimo pramogos apjungtos į kokią nors  kooperatyvią būstinę. Deja, nėra vieno bendro valdytojo, sąjungos ar unijos. Dažniausiai escape room‘ais užsiima nedidelės grupės/komandos žmonių, kurie myli žaidimus bei pramogas. Be abejo, pasitaiko frančizių, bet jų pasaulyje gerokai mažiau nei individualių variantų. Taigi temų pasirinkimas yra tiesiog neaprėpiamai platus.

·         2016 metais Twitter‘yje prezidentui Barack‘ui Obamai buvo mestas iššūkis ir jis nepabijojo – sudalyvavo su šeima „Breakout Waikiki“ žaidime ir paspruko likus tik 12 sekundžių. Kiek gi hint‘ų jam prireikė? 😕

·         Populiariausias galvosūkis būna paslėptas objektai ar daiktai. Žaidėjai kartais praleidžia pro akis ganėtinai akivaizdžius dalykus. Patariame nepabijoti pasilenkti ar pažiūrėti už; juk niekad nežinai, kas ten galėtų būti nukišta. 😀

·         2012 metais Šveicarijoje fizikos dėstytojas savo studentams suformavo mokslinę šios pramogos versiją. Vėliau ši idėja pasirodė tikria verta dėmesio, pavadinta „AdventureRooms“ ir parduota įgyvendinti į dar 20 šalių.