Patarimai, kaip įveikti pabėgimo kambarį?

Kiekvienas iš mūsų labai nerimauja prieš einant į pabėgimo kambarį. Kodėl? Dažnai bijome to, ko nežinome, o kiekvienas pabėgimo kambarys yra lyg naujas iššūkis, dar nepatirtas nuotykis. Be abejo, suvokiame, kad bus smagu ir įsimintina, tačiau ar įmanoma kažkaip iš anksto pasiruošti šiai pramogai? Šiame straipsnyje kaip tik bandysime visą tai panagrinėti.

Pradžiai rekomenduojame nusiteikti pozityviai. Tai reiškia pasirūpinti skrandžio turiniu, išsimiegoti ir nepergyventi anksčiau laiko. Pabėgimo kambariai sukurti taip, jog nereikalauja jokių specialių žinių. Ko čia galvoti apie nesėkmę, jei pramogą jau anksčiau yra išbandę įvairaus amžiaus amplitudės žmonės ir, be to, sėkmingai pabėgo… Tarkim „Insight Out“ galvosūkių kambariuose yra bene šimtaprocentinis komandų pergalių rodiklis. Žaidimą prižiūrintis „game master“ jums padės pačiu reikalingiausiu ar sunkiausiu momentu, pasistengs, kad jūs išmąstytumėte, o ne pagal jo nurodymus nuosekliai darytumėte užduotį. Štai koks visažinis jums bet kuriuo metu į pagalbą.

Toliau patariame atvykti šiek tiek anksčiau nurodyto žaidimo laiko. Metas prieš žaidimą yra skirtas komandos tarpusavo ryšiui suformuoti, gerai nuotaikai sukurti. Taip pat nevėluodami jūs ramiai išklausysite žaidimo instrukcijų ir nurodymų, įsiminsite patarimus ir užuominas. Juk kiekvienas pabėgimo kambarys yra kitoks ir slepia savas paslaptis, tad instruktažas kiekvieną kartą bent šiek tiek skirsis. Nepražiopsokite progos ir sutelkite dėmesį, kai personalas dalinasi svarbia informacija dar prieš įleidžiant žaisti.
Būdami escape room‘e galite mėginti strategiškai pasidalinti rolėmis: vienas iš jūsų tegul būna seklys ir gerai apžiūri patalpą, suranda viską, kas naudinga, sudeda į vieną vietą. Jei žinote, nuo ko turite pradėti, labiausiai galvotas tegu knibždasi ties pirminiu galvosūkiu. Gera pradžia – visąlaik pusė darbo. Nepamirškite suprasti ir įsigilinti į istoriją; modernūs paslapčių kambariai gražiai į siužetą įpyna mįsles bei gudrybes, tad sekite ir mintyse dėliokite logiškai „įvykių“ eigą. Kas be ko, jei turite rašymo priemonių kambaryje, kažkuris komandos narys gali žymėtis svarbiausius akcentus. Ir suprantama, kad bet kuriai grupei reikia lyderio, kuris imsis drąsiai mėginti dalykus, „brainstormins“ unikalias idėjas ir share‘ins good vibe‘ą, paragins ir motyvuos. Čia tik kelios rolės, bet kiekvienas žmogus turi individualių sugebėjimų ir talentų, kuriais išsiskiria, todėl pabėgimo kambarys yra ypatinga proga ir vieta pastariesiems atsiskleisti.

Gali būti visai atvirkščiai, jog komandai naudingiau spręsti užduotis kartu, neišsiskirstant chaotiškai po kambarį. Išvien jūs visi pereinate tuos pačius atradimus, patiriate panašias emocijas ir vieni kitus palaikote. Tiesiog nebūtinai dvi galvos geriau už vieną, nes paprasta užduotis dėl minčių ir pasiūlymų įvairovės gali tapti sudėtingiausia gyvenime. Visgi žiūrėkitės kaip jums geriau. Kooperacija ir komunikacija yra bet kokio galvosūkio kambario svarbūs aspektai, tad įrodykite gebantys susivienyti ir prieiti bendros nuomonės, pasiekite tikslą dirbdami kartu.

Kaip jau minėjome, kiekvienas tokios pramogos variantas yra labai skirtingas – būkite atviri ir pasiruoškite netikėtumams. Tuo ir yra be galo įdomi pabėgimo kambarių pramoga. Tik durys ir teskiria kasdienio pasaulio įprastumą nuo originalios kūrybos žaidimo. Taigi žodis „įveikti“ čia ne visai tinka. Labiau patirti, išjausti, pasimėgauti, nuotykiauti ir taip toliau. Jūs niekam nieko neturite įrodyti, svarbiausia gerai praleisti laiką. Laikas gi teka taip nenumaldomai escape room‘e, tad smagaus žaidimo ir intriguojančių galvosūkių linkime jūsų kelyje į laisvę. Sėkmės! ;]