Keisčiausios pabėgimo kambarių lokacijos

Šiandien norėjome pasidalinti  neįprastomis žiniomis apie pabėgimo kambarius ir jų lokacijas. Kai kurių galvosūkių kambarių organizatoriai yra tokie kūrybiški patrakėliai, kad įrengia pramogą labai neįprastose vietose. Štai šiek tiek informacijos apie tai:

  • Pats „aukščiausias“ pabėgimo kambarys randasi Prancūzijoje. Aukščio baimę turintiems žmonėms nerekomenduojama, bet bent jau su įdomiu sumanymu susipažinkite. Žaidėjai pakyla  funikulieriumi į 3 kilometrų aukštį ir transporto priemonė netikėtai pastringa. Keleiviai turi išspręsti aibę užduočių ir galvosūkių, susijusių su funikulieriaus taisymu, kol galiausiai įjungia įrenginį  ir pasiekia kelionės tikslą. Štai  tokia originali mintis buvo įgyvendinta viename iš kurortų prancūziškose Alpėse. Kaip teigia kūrėjai, jei per valandą „nepabėgat“, kabinos lynas nutrūksta ir jūs krentate į bedugnę. Ar išdrįstumėte išbandyti tokį nuotykį patys?
  • Dar vienas unikalus pabėgimo kambarys randasi Norfolke, Virdžinijos valstijoje (JAV). „Ship Escape“ savo pavadinimu išduoda buvimo vietą, tačiau iš tiesų tai ne šiaip sau laivas, o karinės flotilės „dalis“. Iš atsiliepimų yra žinoma, kad dekoracijų gausa ir atmosfera čia yra nepakartojama ir neprilygsta jokiam kitam pabėgimo kambariui, kadangi viskas autentiška bei tikra. Neaišku, koks yra tokio escape room‘o nuomos mokestis, bet didžiausi aplodismentai kūrėjams ir įrengėjams už norą ir pastangas būti originaliausiais.
  • Kalbant apie Lietuvą, dažnai galvosūkių kambariai įrengiami rūsiuose. Ir tik keletas pramogos atstovų sugalvoja į tai pažvelgti rimčiau ir išmintingiau. Bunkeris galėtų būti atmosferiška vieta pabėgimams rengti; juk kadaise čia vykdavo slėpynės, slapti susitikimai, rezgiami pavojingi planai ir taip toliau. O ir pačiame Vilniuje nenaudojamų bunkerių yra apstu… Miesto valdžia vis tiek nežino kaip juos tinkamai eksplatuoti, dažnai šie tampa benamių buveinėmis ir panašiai. Jei jau taip branginame istorinę atmintį, kodėl neįrengus neįtikėtiną nuotykį apie partizanus?
  • Kalbant apie istoriją ir nuotykius. Žinome daug niuansų ir mitų apie karalius ir kunigaikčius, apie Drakulą ir Frankenšteiną, apie intrigas prabangiose menėse… Norime pasakyti, kad quest žaidimo įrengimas pilyje ar rūmuose yra idealus sprendimas patalpų su aukštomis lubomis išnaudojimui. Tokio tipo vietos su muziejine paskirtimi pritraukia daug vietinių lankytojų bei turistų, kodėl gi nesugalvojus jiems visiems įtraukiančią pramogą?
  • Nepatvirtintomis mūsų žiniomis, Maskvoje yra pabėgimo kambarys, kurio veiksmas plėtojasi metro stotyje. Siužetas gan kraupus: jūs vykstate traukiniu į kitą stotį ir kai padarote sustojimą vienoje iš stotelių, durys neatsidaro, jūsų kabiną iš lauko apspinta zombiai, kurie neduoda ramybės ir  veržiasi suėsti traukinio keleivius. Tikslas akivaizdus – iš visos šitos mėsmalės pabėgti. Adrenalinas, išgąstis ir spąstai – matyt, net nesvajojote, jog tokio tipo žaidimų būna pasaulyje.